Nerez je odolná oceľ s perfektným vzhľadom

Novostavby, ktoré sa dokončujú a čaká ich kolaudácia, musia spĺňať všetky projektové návrhy a požiadavky, normy či predpisy, týkajúce sa stavieb, ktoré užívajú ľudia. Bezpečnosť je na prvom mieste, no súbežne s ňou sa kladie dôraz aj na dizajnové prevedenie tohto prvku. Materiály takisto podliehajú trendom, ale ich spoľahlivosť musí byť zaručená.

V spojení s prírodou

Medzi dizajnovo zaujímavé a žiadané patrí nerez. Z neho sa vyrábajú najrozličnejšie prvky do interiérov alebo do exteriérov, pretože je univerzálny, takže sa dá použiť pri všetkých štýloch, má veľmi dlhú životnosť, je nenáročný na údržbu, patrí k nadčasovým materiálom, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Schodiská s nerezovým zábradlím patria k stáliciam čo sa vybavenia budov týka, nerezove zabradlie môžeme ich nájsť v administratíve, komerčných priestoroch, bytových domoch, ale aj v rodinných domoch či športových budovách a podobne.

Nerezové zábradlie je možné zostaviť zo stĺpikov, ktoré sa kotvia do podlahy zhora alebo z bočnej strany, môže byť tvorené iba stĺpikmi, no zaujímavé zábradlie vznikne kombináciou sklenených výplní v priestore medzi stĺpikmi nerezovej nosnej konštrukcie. Sklo sa používa bezpečnostné, môže byť číre, mliečne, pieskované, farebné alebo s potlačou grafických vzorov priamo na sklo, v každom prípade dosiahnete veľmi originálny a netradičný prvok.

Nerezové zábradlie v exteriéri

Na zábradlie v exteriéri však treba využiť vlastnosti odolnejšej ocele, pretože bude po celý čas vystavené poveternostným vplyvom počasia, mrazu, slnku, vode a tiež prachu a iným nečistotám. Jeho ošetrovanie je rovnaké ako v interiéri, pozostáva iba z poutierania prachu a nečistôt z jeho povrchu a následné preleštenie prípravkom, ktorý je na tento typ ocele špeciálne určený.

Zábradlie z nerezu môže byť cenovo trocha drahšie ako z iných materiálov, no jeho dlhá životnosť vyváži vyššiu obstarávaciu cenu, bude vám slúžiť celé roky a pri správnom ošetrovaní sa nezmení ani jeho vzhľad.