Firemné akcie. Prečo to nie je len o ping-pongu a pizzách

Ahojte, všetci sme už zažili tie firemné akcie, ktoré boli skôr utrpením ako zábavou. Ale firemné akcie nemusia byť len o povinnom úsmeve a nevýraznom občerstvení. V skutočnosti môžu byť kľúčové pre udržanie šťastných a produktívnych zamestnancov. Tímová práca mimo kancelárie. Spoločné zážitky mimo pracovného prostredia dokážu zázraky. Keď sa ľudia spoznajú v neformálnom prostredí, odbúrajú sa bariéry a zrazu sa s kolegom, ktorého ste predtým len zdravili, môžete plánovať víkend. To vedie k lepšej spolupráci a celkovo lepšej atmosfére v práci.

firemna akcia

Nabitie energiou a zbavenie sa stresu. Niekedy stačí len zmena prostredia. Firemné akcie sú skvelou formou relaxu. Zabudnite na uzávierky a emaily a načerpajte novú energiu. Uvidíte, že sa vrátite s čistou hlavou a chuťou do práce.
Pocit ocenenia. Povedzte to nahlas! Firemné akcie sú ideálnou príležitosťou pochváliť jednotlivcov aj celé tímy za ich skvelú prácu. Vďaka tomu sa ľudia cítia ocenení a vedia, že ich snaha má zmysel.
Myšlienkové ohňostroje. Formalita ide niekedy bokom. Firemné akcie môžu byť skvelým priestorom na vymýšľanie nových nápadov. V uvoľnenej atmosfére sa ľudia neboja pustiť myšlienky na špacírku, čo môže viesť k prelomovým riešeniam.

akcia s kolegami

Firemná hrdosť. Firemné akcie sú aj o tom, aby sme ukázali, kto sme a čo robíme. Je to skvelý spôsob, ako propagovať našu značku a hodnoty medzi zamestnancami, klientmi aj partnermi. Firemných akcií je veľa a vždy sa dajú prispôsobiť vašej firme a ľuďom v nej. Či už pôjdete na adrenalínový team building, oslavujete Vianoce alebo len tak posedíte pri pive, nezabudnite, že to nie je len o zábave (aj keď tá je, samozrejme, dôležitá!). Je to investícia do ľudí, ktorí tvoria vašu firmu, a teda aj do jej úspechu. Ver mi, vaši zamestnanci si to zapamätajú oveľa lepšie, ako ďalšiu prezentáciu v zasadačke.