Podnikatelia radi kupujú založené s.r.o.

Začiatok podnikania sa nezaobíde bez toho, aby ste nemali svoju vlastnú obchodnú spoločnosť. Najväčší záujem je v tomto prípade o spoločnosti s ručením obmedzeným alebo takzvané s.r.o. Pokiaľ o ne prejavujete záujem, tak máte na výber dve možnosti, ako sa k nim dostať. Prvou možnosťou je, že ich pekne od základu založíte (zapíšete do Obchodného registra) a druhou, rýchlejšou možnosťou je, že takúto eseročku kúpite už založenú. Z dôvodu rýchlosti vybavenia a rýchleho začatia podnikania je obľúbená práve táto druhá možnosť.

Podnikateľ, hodinky

Takéto „pred založené“ obchodné spoločnosti zvyknú ponúkať firmy, ktoré sa zaoberajú zakladaním a predajom eseročiek. V ich ponuke nájdete aj tieto „ready made s.r.o.“- predzaložené firmy, ktoré vznikli za účelom, aby sa predávali klientom, resp. možným záujemcom, ktorí chcú ušetriť čas a pustiť sa čo najskôr do plánovaných obchodov. V opačnom prípade ale nájdete v ponuke naopak aj firmy s históriou- teda také, s ktorými sa už reálne podnikalo.

Novozaložená alebo tá s históriou: Ktorá je lepšia?

V prípade novozaložených ready made s.r.o. je výhodou ich krátka doba na trhu a fakt, že sa s nimi reálne ešte nepodnikalo- tým pádom so sebou nesú minimálne riziko toho, že by na nového majiteľa previedli svoje nevybavené pohľadávky a záväzky z minulosti.

Naopak výhodou firiem s históriou je fakt, že budú pôsobiť dôveryhodnejšie na obchodných partnerov, ktorí si v Obchodnom registri budú pravdepodobne overovať, koľko rokov je už spoločnosť na trhu (a väčšia prax tvorí väčšiu dôveryhodnosť).

Podpis zmluvy

Platiteľ DPH

Niektoré firmy v ponuke nie sú platiteľom DPH, vo všeobecnosti je však výhodou, ak predávaná firma je zaregistrovaným platcom DPH. Predaj sro s dph je už zaregistrovaná na daňovom úrade, má pridelené IČO a DIČ a je tak ideálne pripravená na okamžitý štart podnikania.