Kniha ako hobby

Radi svoj voľný čas trávite nejako činnosťou, na ktorú v bežný pracovný deň nemáte dostatok voľného času? Čo tak si prečítať zaujímavú knihu. Záľub môžeme mať veľmi veľa. Či už radi varíme, pečieme, tvoríme, sadíme v záhradke, alebo len tak oddychujeme. Aj vy máte pocit, že po zimnom období sa musíte nejako rozhýbať a začať niečo skutočne robiť? Možno vám v tom pomôže cvičenie. Pre tie lenivejšie je tu činnosť, pri ktorej oddychujete, a tou je čítanie zaujímavej knižky. Že ste už aj zabudli, že doma vlastníte množstvo kníh, na ktoré ste nemali ani čas ich prečítať? Stoja vám v skrini a sadá na ne prach? Je na čase si nejakú vziať do rúk a začať čítať. Nemusíte naraz prečítať celú knihu, postačí aj pár strán. Na ďalší deň sa k nej môžete vrátiť a čítať si ju ďalej.

 

čítanie knihy

 

Prečo je dôležité čítanie kníh? Čítanie kníh vedie určite k šťastnejšiemu životu. Pri čítaní kníh sa prenesiete do daného deja knihy, zabudnete na realitu a na povinnosti. Vaša myseľ ostáva čistá a knižka vás tak zaujme, že z čítania pár strán sa stane prečítanie polovice knihy. Zvyčajne tomu tak je. Ak naozaj radi čítate, asi to veľmi dobre poznáte. Tak sa začítate do knihy, zaujme vás dej a jednotlivé postavy, že vám je ľúto odložiť na chvíľu knižku bokom. Pri začítaní sa do knihy upokojíme svoje srdce, začneme dýchať pomalšie a zároveň relaxujeme. Pri čítaní sa učíme nové slová a predstavujeme si, ako keby  sme my prežívali ten príbeh, ktorý sa odohráva v danej zaujímavej knihe.

 

kniha

 

Čítanie predstavuje potešenie z príbehu, prospieva fyzickému aj duševnému zdraviu. Pri pravidelnom čítaní kníh si budujete vyššiu úroveň myslenia a podporujete tvorivosť. Čítať knižky môžete v každom veku. Či ste malé dieťa alebo dospelý, či človek v dôchodkovom veku. Čítanie je pre každého. Deti čítajú rozprávky, školáci čítajú čítanky, mladí dospelí ľudia čítajú rôzne žánre, napríklad aj rôzne beletrie a poézie, a dôchodci možno čítajú skôr historické knižky alebo zaujímavosti. Tak poďte si prečítať nejakú peknú knižku aj vy práve teraz.