Filozófia

Pridal: ssnkf.sk +zdielať
27.
1.
2015

 

stop doping7- PREČO STOP DROGÁM A ANABOLIKÁM
- PREČO AJ DROGY ???
- VAŠA MOŽNOSŤ VOĽBY


PREČO STOP DROGÁM A ANABOLIKÁM
Je to nosná myšlienka pre všetky aktivity, ktoré bude slovenská spoločnosť pre naturálnu kulturistiku a fitnes v budúcnosti organizovať. Naším cieľom je propagovať naturálnu – prirodzenú kulturistiku. Športové súťaže, ktoré SSNKF organizuje sú príležitosťou pre tých, ktorí odmietajú používanie anabolických steroidov a pre tých, ktorí sa chcú porovnávať so seberovnými. Divákom i širokej verejnosti chceme prezentovať možné výsledky pravidelného tréningu a správnej životosprávy. Postupne chceme získavať pre tento druh súťaženia čo najväčší počet vyznávačov tohto športu. Naše športové súťaže majú byť motiváciou pre ich celoročné tréningové snaženie v posilovniach a fitnes centrách. Súťažnými pravidlami, hodnotením a dopingovými kontrolami sa budeme snažiť zabezpečiť naturálnosť – čistotu súťažiacich a aj tým si získať popularitu a dobrú mienku verejnosti.

stop doping 4 png

 PREČO AJ DROGY ???
Sú ešte väčším nebezpečenstvom ako anaboliká, lebo majú širšie pole pôsobnosti. K drogám sa väčšinou častejšie „uchyľujú“ tí, ktorí nemajú žiadne záujmy – koníčky, motiváciu. Našimi športovými súťažami chceme pritiahnuť a získať najmä mládež, ale i tých „starších“ chceme pritiahnuť ku kondičnému posilovaniu a fitnesu, alebo životnému štýlu, aby namiesto bezcieľneho túlania, pitia alkoholu, fetovania, neskôr drogovania či páchania kriminality začali pravidelne posilovať resp. športovať v akejkoľvek forme. Po zmenách politického systému ubudli možnosti športovo – záujmovej činnosti pre deti a mládež. Fitnes centrá sú jednou z dostupných možností, mladým ale treba pomôcť a ukázať cestu. Veríme, že i my a možno aj spolu s Vami k tomuto prispejeme, veď väčšina z nás má tiež deti a chce pre ne to najlepšie … STOP DROGÁM …ŠPORTU ÁNO !!!

 

stop doping 4 png

VAŠA MOŽNOSŤ VOĽBY
Na tomto mieste chcem zdôrazniť, že SSNKF nevznikla preto, aby „konkurovala“ existencii doteraz jedinej Slovenskej asociácii kulturistiky a silového trojboja. Ale aby ponúkla alternatívu tým, čo nechcú robiť „vážnu“ vrcholovú kulturistiku a nie sú jej ochotní obetovať všetko čo je nutné, aby v nej uspeli. SSNKF je tiež pre tých, čo neoplývajú až takým talentom a genetickými danosťami a pre tých, čo nemajú ambície ísť na Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá Sveta, či na profesionálnu Olympiu. Dnešná realita je taká, že väčšina kondične trénujúcich cvičencov vo fitnes centrách nemá vysoké športové ambície. Ale v súčasnosti je už veľmi veľa „kondičných“ a naozaj aj naturálnych kulturistov po celom Slovensku, ktorí by si radi zasúťažili a porovnali sa na súťažnom pódiu „ale“ !!! – so seberovnými. Práve pre tých sú športové súťaže organizované pod SSNKF určené a ich súťažné pravidlá sprísnené. Ak máte „vyššie“ ciele a a ste odhodlaní a pripravení aj veľa obetovať, skúšajte to v súťažiach IFBB. Naše ocenenie patrí každému vrcholovému športovcovi a obzvlášť kulturistom, pretože ich úspešnosť je závislá práve od obrovskej sebadisciplíny a často krát až zdravie a život ohrozujúcich „metód“ prípravy, bez ktorých by však v boji s konkurenciou vďaka nasadenému trendu a systému hodnotenia neobstáli. Je však veľmi málo takých, ktorým sa to podarí a je to ich slobodná – vlastná voľba a Vy máte vo svojich rukách Vašu voľbu. My Vám založením našej organizácie a našimi súťažami ponúkame ďalšiu možnosť – alternatívu. Je len a len na Vás, pre ktorú z možností sa rozhodnete. Mnohí z Vás možno začnú „u nás“ a tí „ambicióznejší“ odídu do „vážnej kulturistiky“. Aj s touto skutočnosťou počítame. Ale, a to zdôrazňujeme pre tých, čo vyskúšajú „vážnu“ kulturistiku so všetkým čo k nej patrí, návrat späť k naturálnej kulturistike bude oveľa ťažší a to po všetkých stránkach. Určite pochopíte, že teraz nemyslíme tým len pravidlo, že v naturálnej kulturistike pod SSNKF bude môcť súťažiť len ten, kto sa najmenej 5 rokov nezúčastnil na žiadnej súťaži v športovej kulturistike pod organizáciou SAKST a IFBB. Záverom, podstatné je, že na Slovensku je už organizácia, ktorej hlavným cieľom je naturálna kulturistika a fitnes, že športové kulturistické súťaže bude organizovať podľa nových pravidiel a to, pre Vás znamená možnosť voľby, ktorá tu doteraz nebola. Rozhodnutie je len na Tebe – na Vás. My sa tešíme na každého naturálneho kulturistu a fitnesáka, ale i na každého, kto nás príde podporiť a bude vo svojom okolí propagovať šport bez dopingu a bez anabolík.